— Výlet za paní učitelkou Obermajerovou —

Z důvodu nedostatku času na konci školního roku, kdy se toho na nás oba hrne hodně, jsme se rozhodli, že místo června se výlet uskuteční v polovině září v šesté třídě. Budeme mít lepší časové možnosti a celé to naplánujeme. Teplo ještě bude. Ti, kteří nám odejdou na gymnázia se rozhodně zúčastnit mohou také, budeme jenom rádi, když se uvidíme společně všichni i po prázdninách.

Základní škola Donovalská 1684

zve děti a rodiče v

pondělí 29.4. 2019

na

PÁLENÍ ČARODĚJNIC


Akce proběhne na školním hřišti od 15:00 do 17:00 hodin


Program:

15:00 - 16:00 soutěže a hry

16:15 vystoupení dětí ze školní družiny a vyhlášení nejhezčích masek

16:45 zapálení čarodějnice.

— Ozdravný pobyt  —

Neboli škola v přírodě proběhne od 16. do 23.6.2019 v chatové osadě Zvůle.

Vánoční přespávání 13.12.

Začínáme v 18 hodin a pojedeme dokud neodpadnou buď dobrovolně, nebo s mou pomocí.                                      S sebou: spacák, karimatku +  polštář, nějaké vlastní "papání", kdo přinese cukroví na ochutnávku bude zbožňován, nebo i vonné tyčinky a "Františci" budou fajn, oblečení na noc a druhý den + případně další spodní prádlo, kdyby se někdo v noci lekl :-D, hudební nástroje na hraní koled, žádné kávové či energetické výrobky, rádi bychom se i vyspali, předvánoční náladu a případné dárky pro kamarády, pojmeme to jako Vánoční oslavu.                                                                                                                                                                                                                                              Program: Koledy, hry, vánoční film a utužování vyrůstajícího kolektivu + moje soužití.                                                                                                                                                                                                  Upozorňuji, že pokud někdo nebude respektovat program a noční klid, tak může být z přespávání vyloučen. Bude nás dohromady 29 a chceme i v pátek fungovat... nebo spíš musíme.                                                                                                                                                                                                              Na všechny se moc těším a doufám, že si užijeme příjemný předvánoční večer!

— Zápis do kroužků —

Zápis do jednotlivých kroužků proběhne tento čtvrtek 13.9. od 17 do 18 hodin ve školní jídelně.

— Opožděné vítání nového roku —

Dnes, v pátek 7.9., jsme trošku opožděně přivítali společně nový školní rok. Všichni jsme si přiťukli rádoby šampaňským. Nejdříve jsme ale zjistili, že když máme 0,75l a k tomu třikrát, tak máme dohromady 2 250ml. Tak kolik nalít, aby jsme si všichni v počtu 28 lidí nalili? Těžko říct, protože pan učitel neměl odměrku a tak každý dostal jen přibližně!

— Třídní fond —

Letos vybíráme do fondu tisíc korun. Je to oproti předchozímu roku více, ale tentokrát z něj budeme rovnou platit i pracovní sešity. Nadpoloviční většina ho již zaplatila a děkuji tak za rychlou reakci. Každý, kdo mi již zaplatil, má v zadní části žákovské knížky, zápis o platbě.

— Pomůcky na matematiku —

Děti budou potřebovat:

Velký A4 sešit (čím tlustší, tím lepší)

Pomůcky geometrické: pravítko, pravítko s ryskou, úhloměr, kružítko, ořezaná tužka.

Bude se nám i hodit fix na smývatelné tabulky.

Prozatím jsme ve škole sami, ale...

— Začínáme již v pondělí 3.září —

Zcela upřímně se na Vás už těším, protože fáze příprav bez dětí, není nijak záživná. Prosím rodiče aby si dopředu rozmysleli, jestli jejich děti budou v pondělí 3.9. a úterý 4.9. jíst ve školní jídelně. Potřebuji to hned ráno oznámit paní hospodářce.
 

Třídu budete mít na stejném místě, jako v roce loňském. Mě najdete hned vedle v kabinetu.

 

 

 

V pondělí 3.9. a úterý 4.9. budou obědy vydávány

— od 11:00 do 12:30 —

 

 

začátek

— výuky v prvním týdnu školy 3.9 - 7.9. —

V pondělí 3.9. bude výuka opravdu velmi krátká, jedná se pouze o zahájení školního roku. V úterý 4.9. se rozloučíme asi v 11:20. Od středy do pátku pak již pojedeme podle rozvrhu, který se děti během prvních dvou dnů dozví.

Tak ať se nám hned na začátku rozsvítí nejen v hlavě, ale i ta jiskra, že se nám bude v 5.A líbit.